Nasiona warzyw Awimex
 
Szukaj:
Awimex baner
O firmie

Firma 'Awimex' powstała w sierpniu 1990 roku.

Zasadniczym kierunkiem działalności jest obsługa podmiotów gospodarczych i producentów skupionych w branży rolniczej i ogrodniczej.

Głównie skupiono się na świadczeniu usług przedstawicielskich na rzecz kontrahentów zagranicznych działających w branży ogrodniczo-rolniczej.

W latach 1990-2000 firma "Awimex" była wyłącznym przedstawicielem na Polskę firmy holenderskiej KEES BROESEN ZADEN - hodowcy nasion warzyw gruntowych. W tym okresie wprowadzona została w/w firma na rynek Polski - stworzona została sieć dystrybucji i zarejestrowane odmiany w/w firmy.

W latach 1993-1997 firma "Awimex" była również wyłącznym przedstawicielem na Polskę firmy "Mejer" - holenderskiego producenta i hodowcy ziemniaków z głównym przeznaczeniem do produkcji frytek i chipsów. W okresie tym istniała szczególna potrzeba dostarczenia dobrego surowca z importu do nowych fabryk chipsów i frytek wybudowanych przez kapitał zachodni na terenie Polski.

"Awimex" w tym czasie prowadził reprodukcje niektórych odmian ziemniaków firmy "Mejer" na terenie Polski, jak również doprowadził do zarejestrowania pierwszej odmiany holenderskiej - "Accent" w Polsce.

Firma od początku istnienia równocześnie prowadzi szeroko zakrojone działania w kierunku wprowadzania nowoczesnej technologii produkcji warzyw - głownie w produkcji wielkotowarowej, w tym zakresie prowadzone są liczne spotkania i szkolenia z producentami warzyw.

W ramach tych działań była również importerem specjalistycznych maszyn do produkcji warzyw (dotąd nie spotykanych na rynku polskim).

W 2000 roku "Awimex"- podpisuje umowę na wyłącznego przedstawiciela na terenie zachodniej polski firmy "NICKERSON_ZAAN Sp. z. o.o. w Warszawie wchodzącego w skład światowego holdingu firm nasienniczych francuskiej grupy "Lima Grain"- marki o najwyższej Światowej renomie znanej na rynku dostawcy wysokiej klasy materiału siewnego. Stąd w ofercie znajdziecie państwo odmiany oznaczenie takimi markami jak: Nickerson_Zwaan, Vilmorin, Tezier, Haris Moran, Hazera Genetics itd.

W celu zapewnienia pełnej oferty nasion warzyw gruntowych, szklarniowych w ofercie naszej znajdziecie Państwo profesjonalne nasiona renomowanych firm zagranicznych takich jak: Bejo, Seminis, Syngenta, Clause, Nunhems, Rijk Zwaan itp. Oraz polskich: Spójnia Nochowo, Plantico, Polan itp.

W ramach kompleksowej obsługi producentów i sieci punktów sprzedaży na terenie zachodniej Polski w ostatnich latach prowadzi sprzedaż innych środków do produkcji warzyw takich jak: nawozy ogrodnicze, agrowłókniny, środki ochrony roślin oraz dodatkowo nasiona traw, głownie specjalistyczne mieszanki.

Na dzień dzisiejszy firma współpracuje z wieloma znaczącymi farmami- usytuowanymi na terenie Polski.

W przypadku zakupu nasion prosimy o zapoznanie się z warunkami sprzedaży, natomiast odnośnie innych środków do produkcji prosimy o kontakt z naszym biurem, gdzie służymy pełnym doradztwem.

Życzymy udanej współpracy w kontaktach z firmą 'Awimex'
Z poważaniem,
Dyrektor
Wiktor Długosz

Przedstawiciel regionalny
Jesteśmy przedstawicielem regionalnym następujących firm:

  Strona startowa | Kontakt | Setup
Za pozycjonowanie tego serwisu odpowiada Sunrise System.